Ön ödeme yapmadan araç kiralayabilir miyim?

Aksi bir durum olmadığı sürece, sitemiz, çağrı merkezimiz yada mobil uygulamamız üzerinden hiç bir ön ödeme yapmaksızın rezervasyon yapabilirsiniz.

Fiyatlara neler dahil? Hangi durumlarda ek ödeme yapmak gerekir?

Fiyatlara araca ait periyodik bakımlar, üçüncü şahıslara karşı kasko ve %18KDV dahildir. Araç yakıt ücreti kiralayana aittir. Önceden bildirmek şartıyla bebek koltuğu, navigasyon cihazı ve HGS gibi ekstralar kiralanabilir. Bunlar için ek ödeme talep edilir.

Aracı teslim alırken hangi belgeler gereklidir?

Aracı teslimi sırasında ehliyet, kimlik ve pasaportunuzun orijinal ve fotokopisinin yanınızda bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde aracınız teslim edilmemektedir. Ekonomi grup araçlarda en az 21 yaşında ve 2 yıllık ehliyet, orta grup araçlarda 24 yaş ve 3 yıllık ehliyet, üst grup araçlarda 27 yaş ve 4 yıllık ehliyet sahibi olması koşulları aranır.

İkinci sürücü için ücret ödemem gerekli midir?

Kiraladığınız aracın sınıfına göre ikinci sürücüde de ekonomi grup araçlarda en az 21 yaşında ve 1 yıllık ehliyet, orta grup araçlarda 25 yaş ve 2 yıllık ehliyet, üst grup araçlarda 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet sahibi olması koşulları aranır. Rezervasyon sırasında ikinci sürücü talebini belirtmeniz gerekir. Belirtilmemesi durumunda ikinci sürücü sigorta kapsamı dışında tutulur ve meydana gelecek bir hasarda sigorta veya kasko devreye girmez.

Kiralanan araçlarda kaza - hasar sigortası var mı?

Araçlarımızda kaza-hasar sigortası vardır. Kaza-hasar sigortası ödediğiniz kiralama bedeline dahildir. Bu sigorta kiralanan araçta meydana gelecek hasarları kapsar. Lastikler, farlar, camlarda, araç şasisi, kapı kilitleri veya anahtarlarda meydana gelen hasarlar ile çekici ücreti kaza hasar sigortası kapsamına girmez.

Kiralanan araçlarda hırsızlık sigortası var mı?

Araçlarımızda hırsızlık sigortası vardır. Hırsızlık sigortası ödediğiniz kiralama bedeline dahildir. Bu sigorta kiralanan aracın çalınması durumunda oluşan hasarlarda kiralayanın sorumluluğunu azaltır. Hırsızlık ile ilgili gerekli önlemleri almadığınız durumda firma tüm hasarı sizden talep eder. Kiralayan kişi önlem almadığı takdirde oluşan hasarı ödemekle yükümlüdür.

Sigorta ve kasko hangi koşullarda geçerlidir?

Trafik ve alkol raporları kazadan hemen sonra tutulmalıdır. Kaza çift taraflı ise karşı tarafa ait ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi ve ehliyet fotokopisi kaza yerinde karşı taraftan alınmalı ve size ait aynı belgeler karşı tarafa verilmelidir. Kazadan hemen sonra kira sözleşmesi üzerinde bulunan numaradan haber verilmelidir.

Aracın alkollü, herhangi bir madde etkisi altında veya hız sınırlarının üzerinde kullanılması ve aracı kiralayan kişinin tamamen kusurlu olması durumunda aracı kiralayan kişi oluşabilecek tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

Rapor tutulmayan, eksik veya geçersiz evrak durumunda kiracı hiçbir şekilde sigortadan yararlanamaz ve yararlanmayı talep edemez.

Belirtilen durumlarda sigortadan yararlanma talebi geçersiz sayılacak ve oluşan zararlar sigorta kapsamı dışında kalacaktır.

  1. Aracı kira sözleşmesi üzerinde belirtilen isim veya isimler dışında bir kişinin kullanması.
  2. Aracı normal koşullar dışında kullanma. (Motora zarar verecek kullanımlar, yol şartları, patlak veya hasarlı lastik ile kullanma, hatalı yakıt doldurma.)
  3. Trafik kuralları dışında kullanılması.(Hız sınırının aşılması, kırmızı ışık vb. diğer ihlaller, aracı alkol veya herhangi bir maddenin etkisi altında kullanma.)
  4. Araçta taşınan yükün bir kazaya sebebiyet vermesi.
  5. Aracın dikkatsiz kullanılması. (Aracın yağış veya yol durumuna göre kullanılmaması, öndeki aracın emniyet takip mesafesine uygun takip edilmemesi vb. durumlar.)
  6. Oluşan bir kaza, hasar veya çalınma durumunda verilen irtibat numarasından haber verilmemesi, aracın kaza yerinde terkedilmesi durumları.
  7. Oluşan kazanın üzerinden en çok 48 saat geçmesine rağmen trafik ve alkol raporunun alınmaması.
  8. Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilmemesi.
  9. Kira süresi bitmiş olmasına rağmen herhangi bir onay alınmadan

Neden araç teslimatında sözleşme imzalamam gerekiyor?

İmzaladığınız sözleşme Sea Rent A Car’ın taşıtın kullanımını size bırakmayı, buna karşılık sizin kira bedelini ödemeyi üstlendiğini gösteren bir sözleşmedir.

Araçlarınızda bulunan sigortalar nelerdir?

Tüm araçlarımız Full Rent A Car kaskoludur. Talep edilen fiyatlara kasko ücreti dahildir.

Kiraladığım araç için depozit ödemem gerekli midir?

Geçerli pasaport ve uçuş bilgisi alınan yurtdışı müşterilerinden depozito talep edilmez. Gerekli görüldüğü durumlarda, bizden ilk defa araç kiralacak olan yurtiçi müşterilerinden kredi kartı provizyon işlemi talep edilebilmektedir.

Kiraladığım araçla şehirdışına çıkabilir miyim?

Şirket prosedürleri gereği kiraladığınız araçla şehirdışına çıkabilirsiniz. Drop hizmetimizle, istediğiniz şehirde aracı bırakabilirsiniz.

Kiraladığım araçla yurtdışına çıkabilir miyim?

Şirket prosedürleri gereği kiraladığınız araçla yurtdışına çıkamazsınız.

Nasıl fatura talebinde bulunabilirim?

Rezervasyon sırasında verdiğiniz bilgilerle beraber adınıza fatura hazırlanmaktadır. Aracı teslim ettikten sonra faturanızı talep edebilirsiniz.

Araç fiyatları değişmektedir. Bunun nedeni nedir?

Size en iyi hizmeti en uygun fiyata sağlamak için belirli dönemlerde kampanyalar, indirimler yapmaktayız. Bunlar fiyatların değişmesine neden olabilir. Ayrıca kiralık araç fiyatları teslimat noktasına ve talebe göre değişiklik gösterebilir. En uygun fiyat garantisiyle Sea Rent A Car’dan hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

Ödeme türleri nelerdir?

Rezervasyonunuz onaylandıktan sonra ödemelerinizi kredi kartı, sanal pos veya havale ile istediğiniz para birimiyle yapabilirsiniz.

Araç teslimatı hangi saatlerde gerçekleşir?

Araç teslimatı rezervasyonda belirtilen noktalarda 7/24 gerçekleşmektedir.

Aracı nereden teslim alabilirim?

Teslimat havalimanı ve bürolarının bulunduğu yerlerde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bu kentlerde önceden bildirmek şartıyla farklı noktalarda teslimat (otel, işyeri, gar, liman vb.) yapılabilir. Ayrıca bu rezervasyonlar sezona göre en az 10 günlük olmalıdır. Sea Rent A Car bürolarının bulunmadığı şehirler için ek ödeme talep edilir.

Uçuş saatinde değişiklik veya uçuş iptali durumunda ne olur?

Uçuş saatinde değişiklik veya uçuş iptalinde tarafımıza telefon yoluyla bilgi verilmelidir. Bilgi verilmemesi durumunda rezervasyonunuz iptal edilecektir. Ayrıca kiralayan 3 saate kadar olan gecikmelerde her saat için günlük kira bedelinin 1/3’ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira bedelini ve diğer oluşabilecek tüm bedelleri ödemekle yükümlüdür.

Ekstra ürünleri nasıl talep edebilirim?

Rezervasyonunuz sırasında tüm ekstraları seçebilirsiniz. Bebek koltuğu, navigasyon ve HGS için ek ödeme talep edilir.

Aracı erken bırakmam durumunda ücret iadesi alabilir miyim?

Aracın erken iade edilmesi durumunda, kullanılmayan gün sayısı iade edilmemektedir. Kiralama kontratında belirtilen kira başlangıç ve bitiş tarihlerine göre planlama yapılmaktadır

Rezervasyon yaptığım aracın muadili geldi neden?

Müşterilerimize rezervasyon yaptığı aracı göndermeye çalışıyoruz. Ancak rezervasyon yaptığınız aracın geç veya hasarlı gelmesi durumunda size seçtiğiniz aracın yakıt, vites durumunu göz önüne alarak muadili bir araç gönderiyoruz.

Araç teslimi sırasında ek ödeme talep edildi neden?

Park – trafik cezaları, farklı teslimat noktası talebi, araçta oluşan hasarlar, OGS veya HGS geçişlerinden dolayı sizden ek ödeme talep edilebilir.

Aracın arızalanması durumunda ne yapmalıyım?

Meydana gelen bir arızada kira sözleşmesi üzerinde bulunan telefon numaralarından bize ulaşmanız gerekmektedir.

Araç ile kaza yapma durumunda ne yapmalıyım?

Meydana gelen bir kazada kira sözleşmesi üzerinde bulunan telefon numaralarından bize ulaşmanız gerekmektedir.

Kazadan hemen sonra kaza ve alkol raporu tutulması gerekir. Bu evraklarla birlikte 24 saat içerisinde tarafımıza bilgi vermeniz gerekmektedir. Hasara bağlı olarak onarım süresi uzayacak araçlar yerine firmamız tarafından sözleşmenize uyan farklı bir araç temin edilebilir.

Kaza anında kasko ve sigorta kapsamında yer almak için gerekli şartları sağladığınızdan emin olunuz.

Araçlarda HGS bulunuyor mu?

Ek ödeme karşılığı HGS talep edebilirsiniz. Rezervasyonda belirtilmeden kullanılması durumunda araç tesliminde HGS ödemesi talep edilebilir.

Kiraladığınız aracı inceleyin.

Aracı teslim aldığınız sırada teslim eden kişiyle her yerini kontrol edin. Farların, sileceklerin, kapı kilitlerinin ve yedek lastiğin sağlam olduğundan emin olun. Teslimat sırasında ve sonrasında sorun yaşamamak için kaportada varsa çizik ve vurukları inceleyin, resimlerini çekin. Ekstra gün ücreti ödememek için aracınızı sözleşmede belirttiğiniz gün ve saatte teslim edin. Aracın geç teslim edilmesi durumunda 1 günlük kiralama ücreti talep edilir. Erken teslimat durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Yakıt prosedürünüz nedir?

Araç boş depo teslim edilir ve boş depo istenir. Bir miktar yakıt ile gelmesi durumunda herhangi bir yakıt iadesi veya ödemesi yapılmaz.

Rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?

7/24 çağrı merkezimizi arayarak, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan rezervasyon iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Rezervasyon iptali için sizden ekstra ücret talep edilmez.

Rezervasyonumda nasıl değişiklik yapabilirim?

7/24 çağrı merkezimizi arayarak, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan rezervasyon değişikliğini gerçekleştirebilirsiniz. Araç değişikliği belirtilen tarihe uygun olarak yapılmaktadır. Rezervasyon değişikliği için sizden ekstra ücret talep edilmez.

Çağrı merkezinizden hangi hizmetleri alabilirim?

Çağrı merkezimizden rezervasyon ile ilgili bütün işlemleri yapabilir, araç kiralama öncesi ve sonrası hakkında her türlü soru veya sorun için arayabilirsiniz.

Rezervasyon iptal prosedürünüz nedir?

Rezervasyon iptalinde tarafımıza telefon yoluyla bilgi verilmelidir. İptal durumunda ödenen tutar tarafınıza iade edilir.

Translate »

Ara!

Sohbeti başlat!
1
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?